Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Elantra XD] Słaby hamulec
Autor Wiadomość
maroch 

#1  Wysłany: 2017-07-04, 13:08   [Elantra XD] Słaby hamulec

generalnie mam pytanie czy ten typ tak ma (ELA XD, 1.6) , otóż
- hamulec aby mocno zahamował (hebel) trzeba mocno wcisnąć, dość głęboki skok
- skok jak wspomniałem jest spory
- mocno naciskając pedał hamulca, klima wyłączona, podczas postoju stopniowo powoli wpada prawie w podłogę

czy to objawy przeciekającej pompy wspomagania hm?
da się to jakoś sprawdzić, są dostępne reperaturki ?

valdi 

#2  Wysłany: 2017-07-05, 16:16   

Jeżdżę Ellą xd od kilku lat i faktycznie hamulec jest taki jakby gumowaty. W Ponym dotknę pedału i samochód staje dęba.
Ale nie jest źle, to kwestia wyczucia.

Tym niemniej jeżeli u Ciebie pedał hamulca na postoju "stopniowo" powoli wpada w podłogę, to wygląda jakby był zapowietrzony układ hamulcowy.

maroch 

#3  Wysłany: 2017-07-05, 22:47   

odpowietrzany to był
generalnie dęba też stanie, ale trzeba mocno wcisnąć i jest długi skok, swego czasu rozmawiałem jednym przypadkowym gościem na parkingu, który taką elantręi mówił że też tak ma

zastanawia mnie pompa wspomagania hamulca, bo znalazłem kilka podobnych wątków w innych forach gdzie diagnozą była właśnie pompa wspomagania,

wtom 

#4  Wysłany: 2017-07-17, 09:31   

TTTM

tekla 
Strażniczka lingwistyczna

Kolor: Ocean Blue metallic
 #5  Wysłany: 2017-10-22, 18:17   

Jeśli chodzi o skok hamulca, to ten typ tak ma. Hamulec jest, tak jak kolega pisał "gumowaty". Auto staje dęba, ale dopiero gdy hamulec wciśnie się w podłogę, a wcześniej łapie sobie baaardzo stopniowo.
Mam na świeżo wymienione wszystkie tarcze i klocki, płyn hamulcowy, układ nie jest zapowietrzony. Hamuje się efektywnie, ale tak gumowato właśnie :P Do przyzwyczajenia.

Za to jak wsiadam do Grande Punto Złośnika, to przy pierwszym hamowaniu wbijam zęby w kierownicę, bo tam jest żyleta taka, że aż przeszkadza, bo trudno jest zahamować łagodnie...

Nie zdarza mi się jednak, żeby hamulec na postoju powoli wpadał.

wtom 

#6  Wysłany: 2017-10-23, 08:43   

na postoju, jak się wciśnie mocno i przytrzyma to prawidłową rzeczą jest powolne opadanie hamulca. jak chcecie poprawić skuteczność działania to trzeba zmienić zaciski i tarcze na te z tiburona lub eli po 2003r (są większe)

istek 

Kolor: niebieski
 #7  Wysłany: 2017-10-31, 10:46   

Rowniez posiadam 1.6 XD i tez mam gumowaty pedal. Taki urok autka :) a jestem po wymianie klockow i tarcz. Odpowietrzony uklad, a mimo tego i tak jest guma pod pedalem :P tak juz musi byc :)

RaulC 

Kolor: wiśnia
 #8  Wysłany: 2017-11-13, 14:56   

Potwierdzam "gumowatość" hamulców w eli XD. W gacku żony auto staje w miejscu a zęby w kierownicy. Do tego czasem w eli pęka zębatka od ABS-u i gumowatość się zwiększa a do tego dochodzi "trzepak" na pedale hamulca przy niskiej prędkości.

tekla 
Strażniczka lingwistyczna

Kolor: Ocean Blue metallic
 #9  Wysłany: 2018-01-05, 17:00   

RaulC, jak jest trzepak bo zębatka pękła, to trzeba wymieniać. To nie jest normalna rzecz do jeżdżenia z nią :p

Odpowiedz do tematu