Hyundai Klub Polska Strona Główna » Tagi » 2012
Tematy oznaczone jako 2012
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[Car Audio] [ix35 EL] Przeszczep radia z nowego ix do mojego z 2012

Panowie, czy ktoś pokusił sie aby przeszczepić radio z ixa po lifcie do przedlifta?

ed. Tytuł, tag, przeniesienie do właściwego działu. tekla
8149 18

Playboy prezentuje: najseksowniejsze samochody na rok 2012

Czym powinien jeździć rasowy playboy w 2012 roku? Popularny magazyn dla panów przygotował zestawienie najseksowniejszych pojazdów na nadchodzący rok. Wybrano także samochód roku według Playboya. Co ciekawe, Playboy nie pokusił się o żaden ranking, a redaktorzy tego magazynu wybrali coś z każdego pułapu cenowego.

Mercedes Benz CLS 63 AMG

Range Rover Evoque

Lexus CT 200h

Fiat 500

BMW 1 M Coupe

Lamborghini Aventador

Hyundai Veloster

Bentley Continental GTC
[br ...
7324 8

Hyundai Klub Polska na facebooku od 3 lutego 2012 roku.

Jednym z założeń spotkania administracji Hyundai Klub Polska jakie miało miejsce swego czasu w Łodzi było promowanie naszego Klubu na portalach społecznościowych. W wolnej chwili podjąłem się wyzwania i oto mamy rzucone podwaliny pod profil na facebooku. Osobiście jest to dla mnie wyzwanie, gdyż do tej pory nie korzystałem z tego medium i chciałem Was poprosić o ewentualne sugestie, które pozwolą na promowanie naszego profilu w tym portalu. Zapraszam również do polubienia nas na facebooku. :mrgreen:
:: Profil HKP na facebooku. ::
6823 6

[Elantra MD] Nowa Elantra 2012 - jaki olej ?

Witam

Zakupiłem nową Elantrę rocznik 2012, przejechałem 1000 km i pytanie mam do Was; jaki olej do niej zalać? Bo na dniach zanim wybije przejechane 1500 km muszę pojechać na pierwszą wymianę oleju. Serwis mówi że w niej jest jak i w innych autach lany mineralny (nie wiem jakiej marki ale chyba Shell) a ja tak sobie myślę, że chyba lepszy by był syntetyk... ale może się mylę... nie wiem.
Prośba do Was o podpowiedź czy zmieniać na syntetyk? Jeśli tak, to jaki? Czy zostać przy tym co naleją? zapewne nadal mineralny.

Pozdrawiam wszystkich
Grzegorz

Jeden znak zapytania w zupełności wystarcza. Ujarzmiony wysyp pytajników. tekla
6463 9

Hyundai Veloster Turbo [NAIAS 2012]

Do tej pory na rynku europejskim Hyundai Veloster dostępny był z silnikiem wolnossącym. Na rozpoczynających się jutro targach w Detroit koreańska firma zamierza przedstawić wersję turbo. Oto, co na razie o niej wiemy.

Najważniejsza sprawa to silnik. Wóz w nowej wersji ma być wyposażony w 1,6-litrową jednostkę napędową Gamma. Umieszczony z przodu poprzecznie motor będzie miał nadal bezpośredni wtrysk, a w uzyskiwaniu mocy będzie pomagała mu turbosprężarka typu twin scroll. W rezultacie pod maską Velostera mają być wytwarzane 204 KM mocy maksymalnej przy 6000 obr./min, a moment obrotowy ma sięgać 265 Nm już przy 1750 obr./min.

Napęd Velostera Turbo realizować będą przednie koła, a kierowca będzie miał do wyboru dwie skrzynie biegów. Obie mają mieć po sześć biegów. Jedna z nich będzie skrzynką manualną, zaś druga – automatyczną.

Według informacji podawanych przez niektóre ...
3988 6

Konkurs Autobest 2012. Wygrywa Hyundai Elantra

Z finałowej piątki modeli w międzynarodowym konkursie Autobest 2012 to nowy Hyundai Elantra uzyskał najwięcej głosów wśród niezależnego jury. Miejsce drugie na podium zapewnił sobie natomiast Ford Focus.

Oto wyniki rywalizacji o cenioną nie tylko w Europie Środkowowschodniej nagrodę branżową Autobest 2012:

1. Hyundai Elantra: 839 punktów
2. Ford Focus: 758 punktów
3. Chevrolet Aveo: 744 punktów
4. Fiat Panda: 668 punktów
5. Toyota Yaris: 591 punktów

Dodajmy, że w poprzedniej edycji konkursu najwięcej głosów niezależnego jury ekspertów zdobył model Dacia Duster.

Członkowie jury oceniają poszczególne modele za stylistykę i parametry techniczne takie jak prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność oraz punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy (na przykład rozbudowana sieć dystrybucji i łatwa dostępność części zamiennych i akcesoriów).

Jury Autobest ...
3814 0

Nowy Hyundai i30. Produkcja rusza w styczniu 2012

Europejska fabryka Hyundai Motor czyni intensywne przygotowania do uruchomienia seryjnej produkcji modelu Hyundai i30 nowej generacji. Pierwsze egzemplarze mają opuścić linię montażową już w połowie stycznia.
Wybudowana kosztem ponad miliarda EUR fabryka Hyundai Motor w czeskich Nosovicach działa już trzy lata. Produkcja seryjna wystartowała na początku listopada 2008. Obecnie w obiekcie montowane są egzemplarze modeli Hyundai i30 (hatchback i kombi), a także miejskiego vana ix20 oraz crossovera ix35.

Łącznie fabryka wyprodukowała już ponad 530 000 samochodów, które trafiły do klientów w 48 krajach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

Teraz w Czechach trwają intensywne przygotowania do uruchomienia seryjnej produkcji modelu Hyundai i30 nowej generacji. Pierwsze egzemplarze mają opuścić linię montażową już w połowie stycznia.

Dodajmy, że w przyszłym roku siostrzana marka Kia szykuje też premierę kompaktowego modelu cee’d po zmianach generacyjnych.

[br ...
3748 1

Hyundai Veloster Velocity- 400 KM od Hyundaia i Coswortha na SEMA 2012

Hyundai przywiezie na tragi tuningu w Las Vegas koncepcyjnego Velsotera Velocity o mocy 400 KM.

:: ::

Samochód jest dziełem Hyundai America Technical Center z siedzibą w Kalifornii. Auto powstało w kooperacji z Cosworthem, który współpracował z koreańskim producentem także przy innym modelu, który pojawi się na SEMA Show 2012 – Genesisie Coupe Coupé 3.8 Racing Series Concept. Ponadto na branżowej imprezie zostanie pokazany ARK Genesis Coupé 3.8 R-Spec Track Edition.

Hyundai Veloster Velocity (“Velocity” to po angielsku ‘prędkość’) wyróżnia się agresywnym i rozbudowanym body kitem. Ma bardzo duże tylne skrzydło, dyfuzor oraz otwory wentylacyjne mające chłodzić hamulce Brembo. Tarcze mają rozmiar 350 x 28 mm i są wyposażone w 4-tłoczkowe zaciski.

Sprężyny i amortyzatory pochodzą z katalogu firmy Bilstein. Auto stoi na 19-calowych, lekkich felgach wyścigowych marki HRE, obutych w opony Kumho Ecsta SPT 275/35.
[br ...
3715 4

Hyundai HB20X - crossover do miejskiej dżungli [Sao Paulo 2012]

Hyundai HB20X to crossover stworzony z myślą o rynku brazylijskim. Styliści bardzo się starali, żeby pojazd wyglądał na terenówkę, ale nią nie jest, ponieważ ma napęd tylko na przednią oś.

:: ::

HB20X to drugi model z rodziny HB20, zaprojektowanej, produkowanej i sprzedawanej w Brazylii. HB to skrót od “Hyundai Brazil”. Poza standardowym hatchbackiem i odmianą crossover w gamie będzie również wersja sedan.

Zaprezentowany podczas São Paulo International Motor Show 2012 HB20X różni się od standardowej odmiany innymi zderzakami oraz grillem wzorowanym na tych z SUV-ów Hyundaia. Ponadto ma nowe obramowania lamp przeciwmgielnych i czarne tła reflektorów.

Hyundai HB20X został wyposażony w typowe detale, które znajdują się w innych autach segmentu B udających terenówki, w tym czarne osłony na zderzakach, błotnikach i progach oraz relingi dachowe i obudowy lusterek w kolorze srebrnym. Samochód ma lekko podwyższone zawieszenie ...
3262 2

Motoryzacyjne nowości 2012

Swoją najważniejszą nowość szykowaną na przyszły rok Hyundai ulokował w segmencie kompakt. Do walki z Volkswagenem Golfem i “całą resztą” stanie nowe i30 łączące piękną stylizację z najwyższą jakością wykonania. 5-drzwiowy hatchback pojawi się w polskiej ofercie w pierwszym kwartale 2012, a na “3-drzwiówkę” i kombi będziemy musieli poczekać do drugiej połowy roku.

W międzyczasie swojej rynkowej premiery doczeka się też duży SUV ix45, który zastąpi wysłużone już Santa Fe i - jak liczy producent - powtórzy sukces mniejszego ix35. Ponadto, Koreańczycy zrestylizują miejskie i20 (zarówno w 3-, jak i 5-drzwiowej wersji) oraz sportowego Genesisa Coupe.

To jednak nie wszystko. Już na początku 2012 roku do świetnie przyjętego w segmencie D kombi i40 dołączy wersja nadwoziowa sedan - równie dynamicznie wystylizowana i równie dopracowana. Kilka miesięcy później klienci decydujący się na kompaktowe coupe Veloster będą mogli zamówić mocną wersję Turbo.[br ...
3232 2

[Elantra MD] Przednia szyba Elantra 2012

Witam
Czy wie ktoś może gdzie oprócz serwisu można kupić przednią szybę do Elantry 2012. Mam pękniętą a w serwisie chcą 2600 zł

wymazanie zdublowanego tagu z tytułu. tekla
2350 7

North American Car/Truck of the Year 2012 wyniki NAIAS 2012

Znamy już zwycięzcę plebiscytu na Północnoamerykański Samochód Osobowy/SUV Roku 2012.

Nazwa konkursu uwzględnia rok modelowy, więc dla Europejczyków są to tak naprawdę nagrody dla aut z 2011 roku. Zwycięzców ogłoszono podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show w Detroit. W kategorii samochód osobowy nominowano 17 samochodów, do finału przeszły 3 (finaliści, zwycięzca):

Audi A6
Audi A7
Buick Verano
Chevrolet Sonic
Chrysler 300/SRT-8
Fiat 500
Ford Focus (155 punktów)
Hyundai Accent
Hyundai Elantra (174 punkty)
Hyundai Veloster
Kia Rio/Rio 5
Scion iQ
Subaru Impreza
Toyota Camry
Toyota Prius V
VW Beetle
VW Passat (161 punktów)

W kategorii SUV/Crossover wybrano 7 modeli, tak samo jak w przypadku aut osobowych wyłoniono 3 finalistów (finaliści, zwycięzca):
...
2236 0

Raport Jakości 2012 według Auto Świat

Tygodnik Auto Świat w aktualnym wydaniu przedstawił szczegółowo wyniki Raportu Jakości 2012. W rankingu ujęto łącznie 25 różnych marek samochodowych. Czy liderami zestawienia zostały marki japońskie?

W sumie oceniono w rankingu 25 marek samochodowych, biorąc pod uwagę następujące elementy składowe:
- typowe usterki (udział w ocenie końcowej stanowi 40%)
- akcje naprawcze (20%)
- raport usterkowości według TUV (10%)
- testy długodystansowe na dystansie 100 000 km (20%)
- warunki gwarancji (10%)

Pierwsze miejsce w Raporcie Jakości Auto Świat 2012 zajęło ostatecznie Subaru, które uzyskało notę 3,7% i ocenę 'dobrze'. Japońska marka została najlepiej oceniona w takich kategoriach jak typowe usterki, akcje naprawcze oraz raport TUV.

Również łączną ocenę 'dobrze' uzyskały w rankingu takie marki jak kolejno Honda ex aequo z Mazdą (nota po 3,6), a także Toyota (3,5) i Hyundai (3,4).

Więcej ...
2086 0

[Elantra MD] Ciśnienie w oponach Elantra 2012

Cześć,

Szybkie pytanie - jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach 205/55/16 opony letnie do auta Elantra rocznik 2012?

Jakuza
1459 2

© 2012 by Hyundai Klub Polska Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie elementów zawartych na stronie zabronione.
Wszystkie znaki towarowe używane są wyłącznie w celach informacyjnych.
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie

Template created by StartVISION.pl modified by HKP. Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM