To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Hyundai Klub Polska

Accent - [Accent X3] Wymiana uszczelki pod głowicą

lukos - 2013-06-05, 14:40
Temat postu: [Accent X3] Wymiana uszczelki pod głowicą
Czy do odkręcenia głowicy potrzebne są jakieś specjalne klucze czy wystarczą podstawowe? Bywają nietypowe śruby
Anonymous - 2013-06-05, 17:04

nic takiego sobie nie przypominam zwykłe płaskie i nasadowe :p Ale już minęło ponad 3 lata odkąd robiłem
lukos - 2013-06-05, 20:25

Mówisz robiłeś? :-o Sam zamierzam ale nie mam dynamometru a raczej potrzebny. I jak z rozrządem zostawić stary czy zakładać nowy?
Anonymous - 2013-06-06, 20:54

Nom pierścieniami jadł olej i przy okazji uszczelniacze zaworów :P Klucz dynamometryczny by się przydał, choć ja głowice na oko dokręcałem tzn- moment kąt i coś od siebie, bo na stare śruby. Reszta momentami z instrukcji. Co do rozrządu zależy kiedy był zmieniany ale do accenta wszystko jest śmiesznie tanie.
lukos - 2013-06-07, 13:08

Rozrząd miałem robiony 30 tys temu. Ale chodzi mi o to czy naciąganie paska jest skomplikowane
michael63 - 2013-11-23, 14:21

witam sruby od glowicy sa na ampula 8 ostatnio sam wymienialem uszczelke pod glowica jednak niestety stalo sie cos nie dobrego i po 3 dniach od wymiany przestal chodzic na wszystkich tlokach okazalo sie ze olej jest pchany w kolektor wydechowy obstawiam ze to glowica ale nie wiem czy pierscienie sa dobre