To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Hyundai Klub Polska

ix35 - [ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?

Gabriel - 2012-12-07, 14:19
Temat postu: [ix35 EL] Jakie żarówki do IX-a 35?
Witam Was
Chciałem sobie wymienić żarówki w moim IX-ie na jakieś lepsze ale nie wiem co wybrać :-( Byłem w salonie ale gość powiedział że on się na tym nie zna i co ciekawe
pracownik serwisu nie wie jakie są montowane żarówki w ix-ach a temat halogenów to wogóle czarna magia dla niego.
Ma ktoś z Was jakieś propozycje?

Ed. Pytajniki. Jeden na końcu zdania jest wystarczający (; tekla

Azool - 2012-12-07, 22:37

Swego czasu też się zainteresowałem tematem żarówek. Jeżeli zależy Ci na widoczności to proponuje zwyczajne H7 - dobre i tanie są philipsy premium +30%. Jeżeli natomiast chcesz pozorować obecność xenonów możesz się zaopatrzyć w tego typu żarówki, należy przy tym unikać tanich marketowych propozycji. Jednak wszyscy narzekają że szybko kończą żywot a nie są tanie, oraz w nocy jak jest jezdnia mokra to jest kiepska widoczność.
W halogenach są h880.

Gabriel - 2012-12-08, 20:08

H7 to jest do soczewek czy do drogowych???
Dziś oglądalem Philipsy Ultra Blue Vision Xenon Efect ponoc dobre

konik6k - 2012-12-08, 22:58

kup OSRAM COOL BLUE dobra żarówka i w miarę dobrze świeci ;)
Azool - 2012-12-08, 23:18

Gabriel napisał/a:
H7 to jest do soczewek czy do drogowych???

Zarówno mijania jak i drogowe to H7.

Slay75 - 2013-12-27, 22:34

12 Lipca 2013 kupiłem i zainstalowałem wielokrotnie polecane na różnych forach żarówki OSRAM H7 NIGHT BREAKER - PLUS .

Dzisiaj, tj. 27 grudnia 2013 przepaliła mi się pierwsza żarówka z w/w wymienionych.
Wcześniej jeździłem ponad rok na fabrycznych które się nie przepaliły i służyły po wymianie na Osramy jako zapasowe.

Kolejne będą pewnie jakieś Osram ULTRA LIFE, bo nie widzę zbytnio różnicy w oświetleniu drogi między chwalonymi NIGHT BREAKER a standardowymi.

e-daniel - 2013-12-28, 21:20

A to dziwne bo ja również od nowości miałem Osram i niezbyt byłem zadowolony, więc zakupiłem Osram Night Breaker plus 90%. Różnica kolosalna. Szkoda że nie zachowałem zdjęcia ale jak się dobrze poszuka to w sieci są takowe dla porównania. Krótko po zakupie ukazały się w sprzedaży nowe Osram Night Breaker Unlimited 110% i również je zakupiłem z ciekawości. Wg mojej oceny NBU nie oferują juz takiego skoku jak poprzednie ale wyraźnie widać, że dają jeszcze więcej światła. Podobno barwa NBU miała być zbliżona do 4000K, czyli jak ksenony wielu producentów na pierwszy montaż, ale moim zdaniem mimo iż bardzo białe w porównaniu ze standardowymi to do barwy ksenonów troszkę brakuje.
Jedne i drugie z serii Night Breaker oświetlają drogę w moim przekonaniu w stopniu zadawalajacym, więc szczerze polecam.

B.Wojcieszak - 2013-12-28, 22:39

A patrzyliście na te Bosch Xenon Silver ?
wieloryb7 - 2013-12-28, 23:38

Slay75 napisał/a:
Dzisiaj, tj. 27 grudnia 2013 przepaliła mi się pierwsza żarówka z w/w wymienionych.
Wcześniej jeździłem ponad rok na fabrycznych które się nie przepaliły i służyły po wymianie na Osramy jako zapasowe.

Tak już niestety jest, że trwałość żarówek "wzmocnionych" a w szczególności tych z barwą świecenia zbliżoną do ksenonów jest przynajmniej trochę, a czasami drastycznie mniejsza od tych standardowych. Jak dobrze poszukać, to znajdzie się i "standardowe" żarówki niekoniecznie za 40zł święcące na poziomie tych "z górnej półki", a ponieważ większość ix 35 przed liftingiem jeździ bez LEDowych świadeł dziennych - wg mnie trwałość żarówek świateł mijana jest bardzo ważna.

Ciekawy artykuły na temat H7:
http://www.auto-swiat.pl/...eca-najlepiej/1

http://www.auto-swiat.pl/...a-najlepiej-100

B.Wojcieszak - 2013-12-30, 15:40

Pytanie takie. W aucie jest jakaś ściąga w formie naklejki, w sytuacji gdy w trasie zobaczymy, że się żarówka przepaliła i trzeba by było nocą kupić na stacji?
Coś mi się kojarzy, że widziałem coś takiego, ale nie pamiętam czy to w tym aucie.

mada - 2013-12-30, 16:22

Wymienić wszystko na ledy i po problemie ewentualnie dorzucić xenony? :mrgreen: